Русија се закани дека ќе протерува западни новинари доколку биде блокирана на јутјуб

Новинарите од западните земји ќе бидат протерани од Русија доколку YouTube го блокира пристапот до брифинзите на Министерството за надворешни работи на Москва, соопшти Министерството за...

Тврдеше дека вакцините против ковид-19 се штетни: Објавите на Болсонаро отстранети од Фејсбук и Јутјуб

Нашата политика не дозволува тврдења дека вакцините против ковид-19 убиваат или можат да им наштетат на луѓето, рече портпаролот на компанијата Фејсбук. Фејсбук и Јутјуб го...

Јанушев до Јанакиески во нова аудио „бомба“: Нека мине денов, утре ќе ги убијам

По вчерашната снимка објавена на „Јутјуб“, денеска се појави нова од разговор меѓу нив двајца во која се слуша како Јанушев револтирано раскажува како извесни Даниела и Ратко го нервираат затоа што не биле добро координирани каде да ги однесат компјутерите

Разговор на Мицкоски со Кичеец: Ме сликале како влегувам таму додека Орце бил под ПИ мерки

Нова аудио снимка на Јутјуб од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, третообвинет и осуден во случјот „Рекет“, која потврдува на средби на лидерот на...

Нови „бомби“ на Јутјуб: Мицкоски и Кичеец договарале интензивна соработка пред претседателските избори

Нови четири аудио снимки на кои може да се слушнат разговори меѓу Зоран Милески – Кичеец и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, снимени пред првиот круг претседателски избори во април 2019 година, денеска се појавија на Јутјуб. Објавувачот на снимените аудио материјали засега е непознат