Ѓоковиќ не е единствен во карантин во Мелбурн: Приведена и поништена визата и на чешката тенисерка Рената Ворацова

Австралиската полиција денеска ја приведе чешката тенисерка Рената Ворацова и ѝ наложи да ја напушти земјата, објави локалниот портал „Ејџ“. Ворацова без проблем влегла во земјата,...

Тргнаа на крстарење, завршија во карантин: Германски крузер изолиран кај Виена поради голем кластер на позитивни на ковид-19

Германски крузер, кој е на крстарење по Дунав, заврши во карантин крај Виена, откако во него е регистриран голем кластер на инфицирани патници со ковид-19. Според...

Бразилската делегација на ГС на ОН во карантин, министерот за здравство позитивен на ковид-19

Бразилската делегација на 76-та сесија на Генералното собрание на ОН одлучи да оди во самоизолација, откако беше откриено дека еден од нејзините членови, министерот за здравство,...

Задолжителен карантин за холандските туристи кои летуваат на охридско-струшката ривиера

Околу триста холандски туристи кои моментално летуваат на охридско-струшката ривиера, при враќање во својата земја одат во задолжителен карантин од 10 дена, по најновата одлука на...

Не се разговара за карантини или посебни огрничувања, се очекува пад на бројот КОВИД заболени

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека засега не се разговара за специјални карантини или за посебни ограничувања поради актуелната епидемиолошка состојба во земјава -Се надеваме дека...