Денеска продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

Собранието денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Вчера пратениците расправаа цел...