Поради сериозни здравствени проблеми: Селин Дион откажа 16 концерти од светската турнеја

Познатата канадска пејачка Селин Дион објави дека го откажува остатокот од светската турнеја, „поради сериозни здравствени проблеми“, пренесе „Си-Ен-Ен“. Станува збор за вкупно 16 откажани концерти....

Скопски аеродром: Поради магла откажани и пренасочени дел од летовите

Од аеродромот „Скопје“ попладнево се пренасочени три лета. Едниот авион кој од Цирих требаше да слета во Скопје е пренасочен кон аеродромот во Приштина, а другиот од Варшава е пренасочен кон Отопени. Кон Приштина бил пренасочен и летот на Визер од Меминген. Откажан е и лет од Истанбул, кој бил закажан за 19:45 часот

Тенис: Мареј, сепак, се повлече од Ју-Ес опен

Најдобриот тенисер за 2016 година истакнал дека „болките се пресилни да може да го освои турнирот“. Притоа порачал дека во наредните неколку денови ќе донесе одлука за евентуален крај на сезоната