(Видео) Силно невреме во Подгорица, врнежи со грмежи и ветер направија голем сообраќаен метеж

Силно невреме проследено со град во попладневните часови го зафати црногорскиот главен град Подгорица. Град паѓаше десеттина минути, а врнежите проследени со грмежи и силен ветер...

Црногорски медиуми: Експлозија во Подгорица, едно лице го загуби животот

Едно лице го загуби животот во експлозија на автомобил претпладнево во Подгорица, пренесува вијести.ме според информации од полициската управа. Идентитетот на жртвата во експлозијата што се...

(Видео) Битиќи-Абазовиќ: Црна Гора треба да ги поддржи сите регионални иницијативи вклучително и „OPEN BALKAN“

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска престојува во посета на Црна Гора , каде низ средби со државно-владиното раководство се разговара за интензивирање на соработката...

Во Подгорица лиругија, во Цетиње протести

Во Подгорица се одржува литургија пред свечениот чин предводен од патријархот на Српската православна црква Порфириј, приодите кон Цетиње се блокирани од граѓани незадоволни што устоличувањето...