Едно лице го загуби животот во експлозија на автомобил претпладнево во Подгорица, пренесува вијести.ме според информации од полициската управа.

Идентитетот на жртвата во експлозијата што се случи околу 10 часот не е откриен. Во тек е увид на местото на несреќата.