Полициски синдикат: Командна одговорност за настаните во Собранието

Командна одговорност и правична и поединечна истрага побара денеска на прес-конференција претседателот на Македонскиот полициски синдикат Ацо Антовски за најновите суспендирања на полициските службеници во врска...

Смена во Секторот за внатрешна контрола на МВР, Станчевска се разболе

Помошник министерката за внатрешна контрола и професионални стандарди во МВР, Анета Станчевска, веднаш по насилните протести во Собрание заминала на боледување. На местото на Станчевска министерот Агим...

Две години од Диво Насеље: Се уште е тајна кој ја жртвуваше полицијата

Денеска се навршуваат две години од настаните во кумановската населба Диво насеље, кога во акција против вооружена група загинаа осуммина припадници на безбедносните сили, а 37...

Партизирана полиција:Структури во МВР ги поддржаа нередите во Собрание

НОВА ТВ направи хронологија за дејствувањето на полициските сили во текот на вчерашниот ден. Хронологијата е направена врз основа на официјални и неофицијални информации и сведоштва...