Талески за успешните акции на МВР: Запленети се над два тона марихуана и над еден тон психотропни супстанци ВИДЕО

Министерството за внатрешни работи продолжува да остварува одлични резултати во бескомпромисната борба со криминалот и сузбивањето на недозволеното производство и продажба на наркотици. Македонската полиција, само...

Каевски: Работиме на нови мерки за директна финансиска помош на граѓаните и стопанството ВИДЕО

  Владата предводена од СДСМ и надлежните институции преземаат серија чекори за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на граѓаните. Од утре, АД ЕСМ...

Верификуван мандат: Даниела Николова е новата пратеничка во парламентот

Собранието попладнево го верификува мандатот на новата пратеничка Даниела Николова од Коалицијата „Можеме“, која во законодавниот дом доаѓа на местото на Мирослав Богдановски. Претходно, Собранието ја...

Афера В. Британија: Пратеник на Конзервативците е обвинет за силување

Поранешен британски министер и пратеник на владејачката Конзервативна партија е уапсен по обвинувањата од неговата поранешна соработничка во Парламентот за силување и сексуален напад додека биле...

Зекири со пост на Фејсбук: Јас, сопругата и ќеркичката сме ковид позитивни

Мухамед Зекири, потпретседател на СДСМ и пратеник во последниот парламентарен состав, Мухамед Зекири преку својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на ковид-19, вирусот, според неговиот...

По шест месеци во бегство Груевски ќе поднесе оставка од пратеник

Пратеникот Никола Груевски кој побегна во Унгарија за да избегне издржување на затворската казна, најави дека ќе поднесе оставка на пратеничката функција. Расправата за одземање на...

Подгорица: Притвор за двајца опозициски пратеници, го игнорирале судот

Рано изутринава, по завршување на седницата на црногорскиот Парламент, полицијата го уапси пратеникот на опозицискиот Демократски фронт, Небојша Медојевиќ, кој е спроведен во затворот Спуж. Тој...