Шеќеринска: ЕУ презема конкретен ангажман за деблокирање на евроинтергацијата за Северна Македонија

„ЕУ покажува дека останува доследна на принципот дека на идентитетските прашања не им е местото во преговарачката рамка и во процесот на преговори, а тоа е...

Шекеринска положи цвеќе на споменикот на загинатите бранители кај Љуботенски бачила

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска денеска во касарната „Илинден“ положи венец на споменикот на загинатите бранители, во спомен на осумтемина...

Форум на жени на СДСМ: Нè oхрабруваат политичари кои неседнати во фотељи покажаа агресија и недостоинство

Во постот на Апасиев, со кој директно ја навредува другарката Радмила Шекеринска, се гледа омраза кон жените воопшто, а уште појасно се гледа омразата кон жените...

Шекеринска од Охрид: Слушнавме како Николоски и ДПМНЕ се пазарат со дивоградби за гласови

Заменик претседателката на СДСМ и носител на листа во изборната единица пет Радмила Шекеринска, денес ги коментираше новообјавените разговори во кои се слуша како кандидатот за...