Почнаа преговорите на СДСМ и ДУИ

Потпретседателите на ДУИ, Теута Арифи, Изет Меџити и Невзат Бејта, денеска се сретнаа со претставници од СДСМ, односно од работна група составена од Радмила Шекеринска, Рената Дескоска...

Шекеринска: Сочувство за жртвите, апелираме за солидарност и помош

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска при денешната посета на најпогодениот дел од синоќешните поплави во Скопскиот регион, изрази сочувство на сите семејства кои ги изгубија најблиските....