Стејт Департмент: Сочувство за жртвите од поплавите во Македонија

Нашите мисли и молитви се со народот во Македонија, во време кога тој жали за изгубените животи и се справува со големи загуби и штети, изјави Елизабет Трудо, директор во Прес офисот во Стејт депарментот

Врската меѓу Трамп и Путин

Тимот на Хилари Клинтон ги обвини руските агенти кои пробиле во мејловите на Демократската партија, дека се обидуваат да му помогнат на републиканецот Доналд Трамп. Дали...