Пет нови смртни случаи за 24 часа и 29 нови заболени – вкупно 599 лица со ковид-19

Четири лица починаа на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, а едно во домашни услови во Куманово. Во изминатото деноноќие, истакнуваат од МЗ, се регистрирани и 29 нови случаи на коронавирус во земјата од кои 15 во Скопје, седум во Куманово, по три во Струга и во Кочани и еден во Прилеп