Хрватска: Речиси 7.000 нови случаи на ковид-19 во последните 24 часа и 66 починати пациенти

Хрватска во изминатото деноноќие забележа 6.987 случаи на ковид-19, а од компликации на инфекцијата починаа 66 пациенти, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. Бројот на активни...