Меј предупредува на тешки времиња по Брегзит

Британската економија ќе претрпи штети од одлуката за напуштање на EУ и покрај сигналите во економските податоци дека одразот нема да биде толку сериозен колку што предвидуваат некои аналитичари, изјави британската премиерка Тереза Меј на пат кон Кина, каде ќе учествува на самитот на Г-20, пренесоа британските медиуми

Меркел ја покани Меј во Берлин

Германската канцеларка Ангела Меркел соопшти дека ја повикала новата британска премиерка Тереза ​​Меј, на разговори во Берлин и рече дека се надева на соработка