Името на аеродромот променето, ќе се менуваат и таблите на автопатот

Стапија на сила одлуките на Владата за преименување на автопатот Е-75 и аеродромот во Петровец. Тоа значи дека сообраќајните табли долж автопатот со името „Александар Македонски“...

Сугарески: 20 милиони евра ќе треба да се дадат за Миладиновци-Штип

Неодговорното работење на претходната влада ќе ги чини граѓаните уште 20 милиони евра за изградба на автопатската делница Миладиновци-Шип, информираше денеска на прес-конференција министерот за транспорт...

Најмалку две до три години за патување по нов автопат

Охриѓани ќе треба да почекаат уште некоја година за да може по автопат да патуваат до Скопје. Наместо на почетокот на 2018 година како што првично беше предвидено, автопатската делница од Охрид до Кичево ќе се пролонгира за неколку години

СЈО го осомничи „дил ориентед“ тимот Груевски, Јанакиески и Пешевски

Поранешниот премиер Никола Груевски е првоосомничен во случајот „Траекторија“ што денеска го објави Специјалното јавно обвинителство. Тој заедно со уште тројца поранешни високи владини функционери го оштетиле...