Ковид-19: Нови 2.341 случај од кои 308 се реинфекции, починаа 21 лице меѓу кои осум биле целосно вакцинирани

Министерството за здравство (МЗ) информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во последните 24 часа се регистрирани 2.341 нов случај на ковид-19, починаа...