„Ѓаволски“ пресврт: Белгија од 0:2 до 3:2 против Јапонија (Видео)

„Црвените ѓаволи“ беа на работ на елиминација во дуелот со Јапонија, имаа 0:2 во 52. минута, но Роберто Мартинез ги погоди двете замени што на крај му донесоа пресврт за конечни 3:2 и опстанок на мундијалот во Русија

Остана без СП во Русија: Јапонците му врачија отказ на Халилхоџиќ

Како образложение на одлуката на Фудбалската федерација на Јапонија се наведуваат проблеми во комуникацијата и загубена доверба кај играчите. Работата со националниот тим му е доверена на Акира Нишино