Коѕијас денеска ќе ги потпише, а утре ќе ги прати писмата до ЕУ и НАТО

Советот на ЕУ за општи работи утре и во вторник ќе разгледува почеток на пристапни преговори на Албанија и на Македонија, а во четврток и петок е состанокот на шефови на држави и влади на членките на Унијата

Коѕијас на вонредна средба со Ципрас

Министерот за надворешни работи, Никос Коѕијас пристигна во канцеларијата на грчкиот премиер Ципрас  на разговори за напредокот во спорот за името. Како што објавија грчките медиуми,...