Ибрахимовиќ: Не сум играч за мечеви во четврток

Мечевите во Лига Европа, според Швеѓанецот, се причина и за, според него, личната незадоволителна форма и за формата на Манчестер јунајтед воопшто во оваа сезона. „Црвените ѓаволи“ утре се домаќини на Тотенхем

Лига Европа: Сензација на Хапоел Бер Шева, Интер се одјави со победа

Израелците ремизираа (1:1) против Саутемптон на „Сент Мери“ и со ист број на бодови, но подобар меѓусебен скор од премиерлигашот оди меѓу најдобрите 32 екипи во натпреварувањето. „Нероазурите“ со 2:1 ја совладаа Спарта Прага со 2:1

Лига Европа: Ибрахимовиќ потврди европска пролет за Манчестер Ј.

Премиерлигашот ја совлада Зорја во Украина со 2:0 и го освои второто место во групата А. Мктарјан погоди за водство на „црвените ѓаволи“, точка стави Ибрахимовиќ во 88 минута со седми негов гол во шестиот меч