Партиите и кандидатите за градоначалниците бројат „ситно“: Уште три дена во трка по гласови за вториот круг на локалните избори

На три дена до крај на кампањата за вториот круг од локалните избори, се засилуваат активностите и средбите со граѓани на кандидатите и партиите, но не...

Шилегов најави дислоцирање на Железарница, на Цементарница и на другата тешка индустрија надвор од Скопје

Дислоцирање на Железарница, на Цементарница, бришење на јужната обиколница и хуманизација на Скопје, најави Петре Шилегов при гостувањето во „Само интервју“ на ТВ Канал 5. Актуелниот...

ОБСЕ/ОДИХР со оценка на изборите: Изборнот ден беше мирен, главните партии со системска предност, неопходна е реформа на изборниот процес

Првиот круг на седмите локални избори минал мирно и со почитување на основните права, меѓутоа неопходни се реформи, е оценка на ОБСЕ/ОДИХР по вчерашното гласање во...