Заев утре на средба со Меркел во Тирана

Премиерот Зоран Заев на покана на германската канцеларка Ангела Меркел утре е во еднодневна посета на Тирана. Заев ќе учествува на работната средба на канцеларка Меркел...

Последно обраќање на Меркел во Бундестагот пред изборите

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска на пленарна седница во Бундестагот имаше последно обраќање пред претстојните парламентарни избори, објавија германските медиуми. Говорот на Меркел траеше 14 минути. Канцеларката...