Милошоски: ОЈО да реагира по допрен глас по завршните зборови на Бојан Јовановски

Обвинителството да почне истрага по допрен глас по завршните зборови на Бојан Јовановски-Боки 13 во „Рекет“. Вакво барање испорача Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција...

Стефанова го прошири фронтот: Покрај Јанева, на тапет и Савова, Маневски и Кацарска

„Ако сте лице кое има политичка и општествена моќ, ќе најдете начин преку вршители на функции во правосудниот систем да си ја олесните својата положба во кривичните постапки и преку преговори и договори да најдете начин да ја избегнете кривичната одговорност“, рече Стефанова на денешното рочиште за случајот „Рекет“

Јосифовска потпишала да се врати пасошот на Камчев по налог на Јанева

Заменичката на поранешната специјална јавна обвинителка денеска сведочеше во случајот „Рекет“. Таа тврди и дека Јанева побарала мерката притвор на обвинетиот во „Империја“ Орце Камчев да биде заменета со куќен притвор

МНР: Изјавата на почесниот конзул на Летонија во случајот „Рекет“ е груба лага

Министерството за надворешни работи (МНР) преку соопштение реагира во врска со денешната изјава на почесниот конзул на Летонија, бизнисменот Зоранчо Митровски, за која оценува дека претставува...

Фросина Ременски во Обвинителство на увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Идентична поканата од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал е пратена и до првоосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13, кој беше претседател на организацијата, во чие име увид извршил неговиот адвокат Сашо Дуковски, до Миле Јовановски, таткото на Боки 13, а вчера тоа го направиле потпретседателка на „Меѓународен сојуз“, Јасна Мандиќ и Христина Блажевска, асистентка на Јовановски

Нови аудио записи на Јутјуб: Којзнае кој во Обвинителство работи за Мицкоски

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во врска со новите „бомби“ поврзани со случајот „Рекет“, отвори предмет по допрен глас по кој постапува надлежен јавен обвинител, велат од Обвинителството за „НоваТВ“ во кои наводно се слуша гласот на истиот актер - сведокот во судскиот процес кој започна неделава и ја преокупира целата јавност - бизнисменот Орце Камчев

Камчева: Јанева се фалеше со нејзината моќ

Според денешното сведочење на Ана Камчева, сопруга на Орце Камчев, второобвинетата во случајот „Рекет“, Катица Јанева во домот на првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 побарала повлекување на гаранцијата од над 14 милиони евра во замена на мерката притвор во куќен притвор

Филипче за НОВА: Бев во домот на Јовановски, од средбата не излезе ништо

Средбата се одржа на барање на Бојан Јовановски на која јас и Орце Камчев бевме повикани да разговараме за некакво јавно приватно партнерство за болница која тој имал намера да ја прави. Од состанокот не излезе ништо, тврди Филипче