(Видео) „Овој Божиќ ништо не може да ме спречи“ – Дедо Мраз на британски Tesco со „сертификат“ за имунизација

Предновогодишната еуфорија е на прагот и таа годинава е во знакот на пандемијата. Рекламните пораки на глобалните фирми на секаков начин ги „ мамат “ коминтентите...

Фиктивен погребален дом, се обидува да „спаси“ животи со реклама против вакцинирање-пишува „The New York Times“

Рекламните агенции со несекојдневни и по малку бизарни реклами се вклучуваат во борбата за што повеќе имунизирани лица против Ковид-19. Една таква сторија ни пренесува порталот...

Шпанска Ла Лига до екипите од Примера и Сегунда: Нема повеќе дресови со реклами на обложувалници и казина

Шпанските фудбалски екипи од денеска не смеат да рекламираат обложувалници и казина на своите дресови, а пет прволигашки екипи сè уште не успеаја да најдат заменски...

Твитер забрани реклами на Касперски,се сомнева на разузнавачки врски

Компанијата „Твитер“ денеска соопшти дека забранила објавување на реклами на рускиот производител на компјутерски антивирус програми „Касперски Лаб“ на нејзината социјална мрежа, затоа што неговиот деловен...

31 милион евра за реклами во странски медиуми, 12,5 во домашните

Во период од 10 години поранешната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ под ставката за привлекување странски иневеститори потрошила над 130 милиони евра, соопшти денеска владиниот портпарол Миле...

Власта за избори ќе не труе со пропаганда во рекордна минутажа

Радиодифузерите што ги покриваат изборите ќе може да емитуваат вкупно 18 минути платено политичко рекламирање. Од нив по осум минути добиваат големите партии во власта и опозицијата, а само по една минутa помалите партии во и надвор од Собранието