Захариева: Договорот ни донесе поголема трговска и туристичка размена

Вицепремиерката и министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, на Дубровничкиот форум на регионалните политичари што се одржа викендов истакна дека Балканот претрпел големи измени...

Шекеринска пред самитот на НАТО: Го постигнавме невозможното

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска непосредно пред самитот на НАТО во Брисел со видео – изјава до граѓаните на Република Македонија потенцира дека следните два дена Македонија ќе седне на иста маса со светските велесили