Шекеринска и Ахмети на ТВ Скај: Спорот може да се реши

Синоќешната епизода од емисијата „Историес“ беше посветена на разговорите за името, а новинарот преку репортажа од Скопје, ги пренесува позициите и на македонските политичари и на младите во однос на спорот меѓу двете соседни земји

Столтенберг во Скопје: Местото на Македонија е во НАТО

Со утринската средба со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ги почна средбите со македонскиот државен врв, како и со лидерите на дел од партиите застапени во Собранието