Швајцарци објавија, Ѓоковиќ потврди: Го оперирав лактот

Српскиот ас отсуствуваше од тениските терени во втората половина на 2017 година. Се врати на Австралија опен со надеж дека проблемот е минато, но болките, сепак, беа присутни и во Мелбурн, па мораше да се подложи на, како што вели, мал хируршки зафат во клиника во Мутенц во Швајцарија

Истражување: Македонија со 32 фудбалери во 31 европска лига

Само тројца од нив играат во петте најквалитетни европски лиги, во случајт сите во Серија А (Пандев, Несторовски, Трајковски). Листата ја изготви Меѓународниот центар за спортски студии (ЦИЕС) со седиште во Нојшател, Швајцарија

Швајцарците завршија со истрага:И Мамиќ криел „валкани“ пари во Белизе

Како дестинациии притоа се наведуваат и Кингстон, Лондон, Хонг Конг, Панама, Дубаи, Гибралтар, но и Цирих   Истрагата на државното обвинителство во швајцарскиот кантон Обвалден во...