Ковид-19 во Македонија: Пад на бројот на инфекции во однос на направени тестови, активните случаи во благ пораст

Во ковид-статистиката вчера, како и во деновите од викендот, беше забележан пад на бројот на заразени во однос на направени тестирања. Од 1.514 тестирања, беа регистрирани...

Влада: Сите 149 Авганистанци кои синоќа пристигнаа во земјава се негативни на ковид-19

Сите државјани од Авганистан кои синоќа пристигнаа на скопскиот аеродром се негативни на ковид-19, информираат од Владата. Сите граѓани кои синоќа пристигнаа од Авганистан на привремен...