Банда во Тетово дигна 10 илјади евра од туѓа сметка со помош на банкарски службеник, МВР со кривични пријави

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против А.И.(32) од Тетово, поради „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „злоупотреба на лични податоци“, против М.М.(46) од Тетово, поради...

Прегледите завршени, условите договорени: Роналдо во наредните две сезони во Манчестер Ј.

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо (36), кој во петокот го напушти Јувентус, претпладнево во Лисабон ги мина задолжителните медицински прегледи и ги договори личните услови за...

Бомба на „Гардијан“ за еуфорија во Манчестер: Роналдо договори кам-бек во Јунајтед

Манчестер јунајтед потврди дека се договори со Кристијано Роналдо за сензационален кам-бек на „Олд Трафорд“, откако раководствата на „црвените ѓаволи“ и на Јувентус нашле заеднички јазик...

Агентите Алексовски и Тодоровски се под суспензија, Чулев сака да ги прибере во МВР

И двајцата се сметаат за вмровски кадри и наводно се наоѓаат на списокот за трансфер од Агенцијата за разузнавање во МВР. Покрај нив, уште неколкумина се подготвуваат да преминат во полицијата, а претходно тоа веќе го направија петмина

УЕФА пресуди: Кардиф ќе мора да плати шест милиони евра на Нант за трансферот на Сала

Емилијано Сала го загуби животот во авионската несреќа на 21 јануари, на пат од Нант кон Кардиф каде требаше да се приклучи на истоимениот клуб од Велс. Неговиот трансфер од францускиот прволигаш изнесуваше 15 милиони евра, а сега со одлуката на ФИФА, Велшаните ќе мора да ја платат првата рата од околу шест милиони евра

Во финишот на преодниот рок: Арсенал го потврди Давид Луиз

Бразилскиот стопер се пресели во тимот од Северен Лондон од екипата на Челзи за осум милиони фунти. На „Емирати“ ова лето пристигнаа и Николас Пепе од Лил за 80 милиони евра, Киран Тирни од Селтик за 27 милиони евра и Дани Себалјос како позајмен фудбалер од Реал Мадрид

Втора разделба со Работнички: Милован Петровиќ со трансфер во Сутјеска

Играчот за врска договори едногодишна соработка со црногорскиот првак од Никшиќ што е четврта интернационална станица во неговата кариера. Претходно играше за Осиек во Хрватска, за Сепси во Романија и за Лариса во Грција

Македонски фудбалски бисер под команда на Анчелоти: Елиф Елмас во Наполи за 15 милиони евра

Меѓу наполитанците е најавен за утре (среда), најпрво на лекарски прегледи, а потоа и на потпис на петгодишен договор. Во градот под Везув го гледаат како алтернатива за Фабијано Руиз. Може да одговори на неколку позиции во средниот ред во која најдобар ефект има како централен играч за врска. Членот на „црвено-жолтиот“ национален тим пред две години замина од Работнички во Фенербахче за 180.000 евра, а неговата цена во меѓувреме многукратно се зголеми на фудбалскиот пазар

„Газета дело спорт“ тврди: Ракитиќ на лето се сели во Интер за 40 милиони евра

Калчолигашот наводно понудил 35 милиони евра, Каталонците за хрватскиот репрезентативец бараат 45, па оттука и заклучокот дека двете страни се часови до наоѓање на средина во зависност од дополнителните бонуси што ќе бидат вклучени за популарниот Ракета

Светот со нов најскап голман: Аризабалага во Челзи за 80 милиони евра

Чуварот на мрежата на Атлетик Билбао се сели на „Стемфорд бриџ“ како замена за Тибо Куртоа кој е се позивесно дека ќе продолжи во Реал Мадрид. „Сините“ за Баскиецот ќе платат десет милиони евра повеќе од сумата што Ливерпул ја искешира на Рома за услугите на Алисон Бекер