Има ли случај на ГАК

Клиниката за Гинекологија и акушесрвто од Скопје, денеска преку демант го објаснува случајот што вчера ја окупира јавноста, кога татко тврдеше дека неговото дете наводно исчезнало...

Ристоска: Не сум се сретнала со Заев и не живеам на „Алберт Ајнштајн“

Јавната обвинителка Ленче Ристоска ги демантира тенденциозните пишувања на медиумите „Курир“, „Република“, „Вечер“ како и порталите „markukule“,„puls24.mk“, „netpress.com.mk“  дека минатата вечер се сретнала со лидерот на...

Гинекологија демантира дека близначињата починале од инфекција

ве информираме дека на земените микробиолошки брисеви НЕ Е ИЗОЛИРАН ИНФЕКТ! Во земените микробиолошки брисеви не е изолирана инфекција кај близначињата, а причината за смртта на близначињата ќе се знае по обдукциониот наод, стои во демантот од Клиниката за гинекологија