Елмас: Една победа нè дели од исполнување на сонот од детството, ќе изгинеме на теренот за да дојдеме до СП во Катар

Нè очекува еден од најтешките и највозбудливите натпревари досега за сите нас играчи кои сме тука во репрезентацијата. Пред нас се 90 минути во кои можеме...

Елмас во пресрет на мечот во Ереван за СП 2022: Одиме по трите бода во Ерменијa

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за двата последни натпревара од квалификациите за Светското првенство 2022 против Ерменија (11 ноември) и Исланд (14 ноември). Играчот од...

Голема победа на Македонија на пат кон ЕП 2020: Елмас го растера Облак во Скопје

Играчот на Наполи беше стрелец на двата гола за „црвено-жолтите“ во 50. минута и во 68. минута за трета победа во циклусот, единствениот за гостите беше дело на Јосип Иличич од пенал во петтата минута од судиското екстра време. Македонската репрезентација во недела (20.45 ч.) ќе ` гостува на Полска како третопласирана на табелата

ЛШ: Наполи го шокира Ливерпул, Елмас одигра 20. минути

Калчолигашот го совлада актуелниот европски првак со 2:0 во мечот од првото коло во групата Е. Наполитанците поведоа со голот од пенал на Дрис Мертенс во 82. минута, трите бода ги потврди Фернандо Љоренте во втората минута од судиското надополнување. Македонскиот репрезентативец почна како резерва и од Анчелоти ги доби последните 20. минути како замена за Алан

Ги мина лекарските прегледи во Наполи: Елмас се стави на располагање на Анчелоти

Тој, претпладнево, ги мина лекарските прегледи кај наполитанците и се стави на располагање на менаџерот Карло Анчелоти. Успешно завршениот трансфер го потврди и самиот преку социјалните мрежи на кои постира фотографија во опрема на „небесно-сините“ од „Сан Паоло“

ЛЕ: Победи на Адеми, Елмас, пораз на Николов, Тричковски стрелец

Динамо Загреб славеше кај Андерлехт со 2:0 како и Фенербахче на домашен терен против Спартак Трнава. Челзи го совлада Види МОЛ на „Стемфорд Бриџ“ со 1:0, Баер Леверкузен подобар од АЕК Ларнака со 4:2. Единствен од македонските репрезентативци што остана без минутажа во денешните клупски настапи во Лига Европа беше Стефан Ристовски чиј Спортинг Лисабон триумфира над украинска Ворскла во Полтава со 2:1

Со среќа момци: Барди пред потпис со Леванте, Елмас со Фенербахче

Барди во моментот се наоѓа во Валенсија и подложен е на лекарски прегледи во екипата која се враќа во Примера за наредната сезона. Елмас е во Истанбул на финални преговори со Фенербахче. Според најавите од медиумите во Шпанија и Турција наскоро се очекува и официјализирање на трансферите