Верен на „Олд трафорд“: Лингард во Манчестер Ј. до 2021 година

Англискиот репрезентативец ќе заработува неделна плата од 100.000 фунти. Меѓу „црвените ѓаволи“ пристигна на возраст од 17 години, за првиот тим дебитира под водство на Луи ван Гал, а оваа сезона има пет гола во 29 настапи

Мбапе на лицитација: Манчестер Ј. нуди 110 милиони евра, Реал М. 120

Ако е за верување на шпанската радио станица „Кадена Копе“, тимот од Кнежевството го одбил вториот финансиски напад од „Олд Трафорд“, „Марка“ и „Ас“ пишуваат дека ќе биде нов член на „кралскиот“ клуб. Интерес за 18 годишниот тинејџер и од Барселона, ПСЖ, Јувентус и останатите гиганти од англиската Премиерлига

Мурињо среде прес се јави на мобилен на новинар (Видео)

Обраќањето на Потугалецот беше прекинато од звонење на телефонот што беше во функција на диктафон. Менаџерот на „црвените ѓаволи“, без размислување, го зема апаратот и одговори на повикот што наиде на насмевки меѓу присутните

Премиерлига: Десетта победа на Челзи во низа

„Сините“ на Антонио Конте славеа кај Сандерленд со 1:0 и сега имаат плус 6 на врвот на табелата. Стрелец на единствениот погодок на „стадионот на светлината“ на англискиот североисток беше Фабрегас во 40 минута. Победи и на Јунајтед, Сити, Ливерпул и Тотенхем

Мурињо „боцка“: Бев шампион пред 18 месеци, Венгер пред 18 години

Португалецот изрази незадоволство што не е почитуван доволно во споредбите на британските медиуми со неговиот француски колега. Манчестер Ј. утре (13.30 ч.) го пречекува Арсенал на „Олд Трафорд“ во дербито на 11 коло во Премиерлигата