Лига Европа: Манчестер Ј. на мускули, дебакл на ЦСКА М. и на Борусија М.

„Црвените ѓаволи“ ја совладаа Астана на „Олд трафорд“ со 1:0, Лудогорец со пресврт во второто полувреме ги декласира московјаните со 5:1, австрискиот бундеслигаш Волфсбергер славеше во Менхенгладбах со 4:0 во изненадувањетио на вечерта

Глејзерови во искушение: Саудискиот принц нуди 4 милијарди фунти за Манчестер Ј.

Американците го презедоа менаџирањето на „црвените ѓаволи“ во 2004 година за сума од 790 милиони фунти. Оттогаш одбија неколку обиди за отстапување на мнозинскиот пакет на акции, но овојпат се ставени пред, навистина, големо искушение со оглед на богатата понуда на Бин Салман што же значи астрономски профит за ни

Лига на шампиони: ПСЖ без Нејмар и Кавани на мегдан со Манчестер Ј.

Томас Тухел, тренер на париските „светци“, признава - „ослабени сме“, па целиот товар и притисок ќе падне на Килијан Мбапе. Дуелот на „Олд Трафорд“ е со почеток во 21 часот кога ќе почнат и Рома и Порто на „Олимпико“ со кои почнува и примената на ВАР технологијата во ЛШ

Португалецот го преживеа Барнли: Лукаку како ангел чувар на Мурињо

Белгискиот репрезентативец беше двоен стрелец во триумфот на „црвените ѓаволи“ со 2:0 во четвртото коло во англиската Премиерлига. Голем пресврт на Вотфорд во мечот со Тотенхем за конечен триумф со 2:1

Мурињо по поразот на Манчестер Ј. кај Брајтон: Грешките нè убија

По триумфот во минатата сезона со 1:0, „морските галеби“ славеа над великанот од „Олд Трафорд“ и во тековното издание на Премиерлигата. Конечни 3:2 за тимот од јужниот брег на Англија што, секако, ќе придонесе да „пука“ од самодоверба во соблекувалната на Крис Хатон за мечевите што ќе следуваат

Фудбал, ЛШ: Базел го шокира Манчестер Ј., дебакл на Селтик во Париз

Со голот на Михаел Ланг во 90 минута, швајцарскиот состав, на својот „Сент Јакоб Парк“, го шокира Манчестер јунајтед, потсети на сезоната 2011/12 во која, исто така, славеше над „црвените ѓаволи“ со 2:1 и остана на второто место во групата А кое води во нокаут фазата. „Светците“ го декласираа шкотскиот состав со 7:1, а Атлетико во Мадрид триумфира над Рома со 2:0. Јувентус и Барселона во дербито на вечерта во Торино одиграа без голови