Русија ја модификува вакцината „Спутник V“ за употреба против делта сојот

Руските истражувачи соопштија дека ја модифицирале вакцината против коронавирус „Спутник В“, која се користи повеќе од една година, за употреба против позаразната делта варијанта. Вакцината што...

Вакцинирајте се-делта и ламбда сојот на коронавирусот заразуваат се поголем број луѓе во светот!

Како резултат на забрзаното ширење на делта сојот на коронавирусот,Јапонија воведе рестриктивни мерки уште во 8 префектури. Не е ништо подобра состојбата во Индија каде моменталниот...