Мамиќ пуштен на домашно лекување, Томиславград под опсада

По санирање на повредата во пределот на натколеницата на Мамиќ му било понудено да биде превезен во КБЦ „Сплит“ на натамошна опсервација, но тој го одбил таквиот предлог и побарал да се врати во хрватската престолнина што му било и овозможено. Извор близок до семејство го окарактеризира нападот како класична заседа, а очевидци истакнаа дека биле истрелани неколку куршуми од кои само еден завршил во него што подоцна е утврдено дека не погодил коска

ФИА прогледа низ прсти: Фетел куртули од казна за инцидентот во Баку

Германецот останува на оние 10 казнени секунди што му беа доделени уште за време на трката и ја сочува предноста од 14 бода во генералниот пласман во однос на Хамилтон во Формула 1 шампионатот во пресрет на ГН на Австрија на 9 јули

Избегната трагедија: Падна кров во сала, среќа без жртви (Видео)

Инцидентот се случи за време на натпревар во флорбол во Чешка Требова, гратче во регионот Пардубице. Двете екипи, стручните штабови и официјалните лица навреме го напуштија теренот и се засолнија во соблекувалните