Заврши координацијата: Џафери ќе го стави францускиот предлог на седница на Собранието

Заврши координацијата свикана од претседателот на Собранието, Талат Џафери, на која присуствуваа потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски, координаторите на пратеничките групи на ВМРО – ДПМНЕ, Никола...

Заев на координација ги покани коалициските партнери-Оставката на премиерот повлекува оставка на целата Влада пропишува Уставот

Премиерот во оставка Зоран Заев ден по вториот круг од локалните избори и јавно соопштената одлука дека се повлекува од претседателските позиции во владата и во...

Координација за формирање на телото за помирување и интеграција

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска ќе одржи координација со потпретседателите на Собранието, координаторите на пратеничките групи и претставниците на политичките партии што...