По примерот на западните земји: И македонската Влада ќе ги стимулира младите да се вакцинираат

По примерот на западните земји, каде со сертификатот за вакцина, младите добиваат попусти, гратис храна, пијалок и други награди, и Владата планира стимулативни мерки за привлекување...

Ципрас e позитивен на Ковид-19

Лидерот на грчката опозиција и претседател на левичарската партија Сириза, Алексис Ципрас, на социјалните мрежи објави дека е позитивен на Ковид-19. Тој на „Твитер“ напиша дека...