ЕТЦЦ шампионат: Еден подиум за Стефановски низ улиците на Вила Реал

Најдобриот македонски автомобилист го освои третото место во вториот настап на легендарната португалска трка викендот, првата ја заврши на четвртата позиција по судирот со домашниот претставник Хозе Родригез во финишот. Наредниот натпреварувачки викенд, според календарот, ќе биде од 15 до 17 септември во Золдер, Белгија

Ракомет У21: Македонија ѝ подари бод на Португалија

Младинците на Илија Темелковски одиграа 21:21 во меч од второто коло во квалификациите за СП 2017. Имаа 21:19 и прилика за плус 3, но не реализираа три напади, па казната стигна. Утре (14.30 ч.) против Турција во последното трето коло