(ВИДЕО) Тепачка меѓу обезбедувањето на Ердоган и демонстранти во САД

https://www.youtube.com/watch?v=qhHpTSmgIUA Девет лица се повредени, а две уапсени, после судирот пред резиденцијата на турскиот амбасадор во Вашингтон. Портпаролот на противпожарната служба во Вашингтон, Даг Бјукенон, изјави...

Меркел повикува на дијалог во Турција

Германската канцеларка Ангела Меркел го повика турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган да започне „учтив дијалог“ со сите политички партии по победата на референдумот за измените на...