Шекеринска: Шарените треба да бидат на изборна листа

Радмила Шеќеринска, потпретседателка на СДСМ говори за причините зошто се согласиле за Пржинскиот договор 2, дали Груевски нема да биде лидер но и на изборна листа, дали и Заев ќе се повлече кога и Груевски

Партиски решенија за медиумите, колку да се протуркаат изборите

Договорот за медиумите на последните преговорите на партиите - потписнички на Пржино е транзициска работа и нема да донесе ништо добро за медиумите, велат познавачите од медиумската сфера кои ги консултираше НОВА

Договор нема, Бејли оптимист дека преговорите се при крај

Американскиот амбасадор Џес Бејли по завршувањето на преговорите помеѓу четворицата претставници на политичките партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА рече дека имало извесен напредок по денешната...