ПСЖ ќе издвои 40 милиони евра за Шапекоенсе

Јужноамериканската федерација (КОНМЕБОЛ) најави учество на клубот во Копа Либертародес и во Суперкупот наредната сезона, сите екипи од бразилската Серија А ќе испратат по тројца играчи на безплатна позајмица

Истражување: Македонија со 32 фудбалери во 31 европска лига

Само тројца од нив играат во петте најквалитетни европски лиги, во случајт сите во Серија А (Пандев, Несторовски, Трајковски). Листата ја изготви Меѓународниот центар за спортски студии (ЦИЕС) со седиште во Нојшател, Швајцарија

Судот во Бразил пресече: Густаво Кертен затајувал данок

Проценките се дека трикратниот победник на Ролан Гарос должи седум милиони бразилски реали или околу два милиона американски долари. Тој доби шанса да избегне затвори ако ги уплати средствата во државната каса

Кошарка: ФИБА го суспендира Бразил

Казната е за неиспраќање на национални селекции на неодамнешните натпреварувања, неспособноста за организација на турнир во улична кошарка, финансиски долгови и вмешаност на трети страни во изборот на играчи за А тимот