(Видео) Масовен протест во Букурешт: „Не“ за ковид сертификати и мерки, демонстранти влегоа и во парламентот

Снимки на социјалните мрежи укажуваат на масовен протест низ улиците на романскиот главен град Букурешт против воведените епидемиолошки мерки и ковид сертификатите. На видео материјал што...

Навивачите од Инфективна: Сите скокнавме кога Пандев го даде голот, би оделе и на мечот со Украина

Возбудата беше преголема, а речиси сите останавме без глас од скандирањето за Македонија! Презадоволни сме што во живо во Букурешт завчера го гледавме првиот настап на...

Инфективна во Букурешт: Фудбалерите нѐ бодреа нас, а сега ние ќе скандираме „Напред Македонија!“

„Победа„, „Победа“! Еве подготвени сме да навиваме за нашите фудбалери и да ги бодриме утревечер директно од трибините на стадионот во Букурешт. Поаѓаме сега во 18.30...

Тренинг во полн состав во Букурешт: Фудбалерите одбројуваат до дебито на ЕП против Австрија

Со одбројување до почетокот на премиерниот натпревар од групата Ц во рамки на ЕП 2020 против Австрија (недела, 18 ч.), македонската фудбалска репрезентација ги привршува подготовките...