ФИФА дополнително ќе излезе со детали за прекинатиот натпревар меѓу Бразил и Аргентина

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) доцна синоќа со штуро соопштение се произнесе по повод прекинатиот натпревар од јужноамериканските квалификации за Мундијалот 2022 меѓу репрезентациите на Бразил и Аргентина. –...

(Видео) Заложничка драма во Бразил: Ограбиле три банки и врзале заложници на автомобилите за да побегнат од полицијата

Ограбувачи на банка врзаа заложници на своите автомобили при бегство од полициската рација во градот Аракатуба на југот на Бразил. Полициски извори соопштија дека најмалку три...

Бразилците на протести бараат оставка од претседателот Болсонаро

Демонстранти синоќа излегоа на улиците во повеќе бразилски градови барајќи повлекување на претседателот Жаир Болсонаро, чија популарност во последните неколку недели драстично се намали поради корупцискиот...