Димитриев утре на средба со Хан

Премиерот Емил Димитриев утре во 8 часот наутро ќе се сретне со Јоханес Хан, комесар за европска соседска политика и проширување. Портпаролката на Европската комисија, Маја...

Лекции од Watergate

Пишува: Беса Арифи, Вонреден професор во Универзитетот на Југо-Источна Европа Додека цела држава чека да се формира парламентарно мнозинство кое би овозможило формирање на влада која...

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени парламентарни избори заедно со локалните

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски придружуван од Владимир Ѓорчев, Александар Николоски и Никола Попоски, денеска се сретнал со амбасадорката на ОБСЕ Нина Соумалаинен, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ....

Нема договор во ДУИ, разговорите за коалиција со Груевски продолжуваат

ДУИ ниту на вечерашниот состанок на Централното претседателство не донеле одлука дали ќе коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролот на партијата, Бујар Османи во изјава за медиумите рече...