Прва фудбалска лига: Работнички врза и петти меч без победа

Излез од резултатската криза не донесе ниту тренерската смена (Жикица Тасевски поднесе оставка, Баже Лазаревски го наследи) и по ремито (1:1) против Македонија Ѓ.П., дебармаалци ремизираа и со Беласица (1:1) во 26. коло во македонската фудбалска Прва лига

Вардар го остави Работнички без тренер: Тасевски поднесе оставка

„Црвените“ од Градски парк загубија од вардарци со 0:2 во дербито на 24. коло во македонската Прва лига што е трет пораз во низа за нив, па одговорност понесе тренерот кој неотповикливо се повлече од кормилото.

ПМФЛ: Академија Пандев не попушта од курсот за Лига Европа

Струмичките „академци“ го совладаа Силекс со 2:0 во натпревар од 23. коло во домашниот фудбалски шампионат и останаа на второто место на табелата меѓу тетовски и скопските „црвено-црни“. Минимални победи на Шкендија и на Вардар над Работнички, односно, Шкупи

Македонски фудбал: Тасевски тренер на Работнички, Илиевски на Ренова

Два македонски фудбалски прволигаша со тренерски подновувања во паузата во домашниот шампионат поради репрезентативни настапи. Ден по спогодбениот раскин на договорот со Ѓоре Јовановски, експресно реагираше...